Наш блог

Як краще обрати відпарювач для одягу – коротко про головне

Як обрати відпарювач для одягу – поради від професіоналів

Досвідчені господині добре знають, що прасувати тюлі та штори не просте завдання, особливо коли прагнеш до ідеального вигляду. Деякі тканини узагалі не піддаються прасуванню праскою та потребують додаткової уваги. У таких випадках на допомогу приходить відпарювач для тканин, адже він допоможе і якісно розправити тканину не пошкодивши її, і збереже господині час та нерви.

Види відпарювачів

Відпарювач складається з ємності для води та парогенератора. Потужний струмінь гарячої пари впливає на тканину на близькій відстані і розпрямляє пом’ятості. При цьому тканинний ворс не мнеться, виріб набуває обсяг і новизну.

Повністю замінити праску навіть найкращий відапарювач не зможе. Проте він відмінно впорається з делікатними тканинами і допоможе при прасуванні одягу зі складним дизайном.

Відпарювач по буває двох видів:

Ручний — компактний, однак має невелику потужність і обмежений об’єм ємності для води; простий ручний відпарювач для одягу підійде для будинку, зручний в подорожах.

Підлоговий — це вертикальний відпарювач, високої потужністі, характеризується тривалою безперервною роботою та ергономічністю, завдяки спеціальній підставці; підійде як для будинку, так і для ательє.

Характеристики

Ручні

Ручні парогенератори малогабаритні та зручні у подорожах, легко поміщаються у валізу та дозволяють надати речам привабливого вигляду у будь-якій точці світу.

Потужність ручних відпарювачів достатньо низька – від 200 до 1700 Вт. Вони обладнані малим контейнером для води ємність якого, в задежності від моделі, зазвичай становить від 0,5 л до 1,1 л. Ручний парогенератор зручно зорміщується у руці та не викликає втому при тривалому використанні.

Прилад такого типу припаде до душі не лише господиням, а й людям, які часто перебувають у відрядженнях та завжи мають виглядати вишукано, презентабельно та охайно.

Підлогові

Підлогові відпарювачі для одягу прекрасно підходять для використання вдома великою родиною та для ательє, шоурумів чи готелів.

Вони у свою чергу поділяються на відпарювачі, щзо постійно подають пару та такі відпарювачі, що дозовано подають пару під тиском.

Підлогові відпарювачі що подають пару під тиском відмінно підходять для розправляння щільних тканин. Мінус лише в тому, що пара подається дозовано відповідно розпрасовування таким приладом займає довший час.

Відпарювач, що подає пару постійно з легкістю розправить заломи на делікатних тканинах, сорочках, одязі з декором та постільній білизні.

Підлогові відпарювачі мають місткий контейнер для води – від 1,5 л до 2,3 л. Такі відпарювачі можуть працювати годинами та дозвоняють обробити велику кулькість тканини за один раз. Потужність підлгових відпарювачів буває різна, найоптимальнішою вважається від 2000 Вт.

Потужність та кількість подачі пари в хвилину є найважливішими характеристиками відпарювача для одягу, проте підбирати їх варто саме під ваші потреби. При виборі відпарювача для одягу слід також звертати увагу на матеріали з яких виготовлений пристрій. Також надважливим фактом при виборі такого приладу як відпарювач для одягу є можливість очищення приладу від накипу. Адже така функція забезпечить довготривалість роботи приладу, а також зменшить ймовірність пошкодження тканини. 

При виборі відпарювача для одягу також звертайте увагу на тиск подачі пари відпарювачем. Найоптимальнішим тиском подачі пари вважається 3-4 бари і вище.

Відпарювач чи парогенератор? 

Якщо хочеться зберегти бездоганний зовнішній вигляд навіть у відрядженні, ідеальним рішенням стане ручної відпарювач.

Якщо в гардеробі використовується в основному одяг з легких тканин, варто купити підлоговий відпарювач без тиску.

Якщо планується обробляти парою джинси, піджаки, пальто та інший одяг із щільних тканин, підійде відпарювач з тиском пари.

Якщо планується чистити штори і драпірування – підлоговий без тиску пари.

Якщо планується чистити м’які меблі – підлоговий з тиском пари або комбінований.

Якщо планується не тільки освіжати одяг, але і видаляти з неї забруднення – комбінований.

Основними параметрами, які визначають експлуатаційні та практичні якості відпарювача, є:

  • Потужність.
  • Можливість горизонтального відпарювання.
  • Об’єм резервуара для води.
  • Тиск пари:

Параметр, який визначає практичні властивості відпарювачів. Якщо його значення менше 1 бар, потік гарячого повітря буде здатний пробити виключно тонкі тканини.

Пристрої з тиском пари близько 2 бар підходять для очищення і освіження досить щільних тканин, але все одно не впораються з джинсами або твидом. Для таких матеріалів потрібно відпарювач від 3 бар.

  • Комплектація:
    Найбільш важливими додатковими насадками для відпарювачів є щітка і затиск. Перша призначена для очищення забруднень із поверхні тканини. Затискач дозволяє навести на брюках стрілки (точніше, оновити їх, оскільки нові створюються виключно праскою).

Серед додаткових параметрів, які впливають на користувацькі якості приладу, можна виділити:

  • Час автономної роботи.
  • Наявність підігріву:

Дозволяє позбутися від появи крапельок (конденсату) на його поверхні і тому забезпечує більш якісне відпарювання без змочування одягу.

  • Вимоги до використовуваної води.
  • Регулювання інтенсивності.
  • Автоматичне відключення:

Робить користування відпарювачем більш безпечним. Так, пристрій може вимикатися через деякий час неактивність або за спустошення ємності для води. В обох випадках це не тільки продовжить експлуатаційний період відпарювача, але і знизить ризик самозаймання.

  • Можливість доливання води під час роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *