Наш блог

Як почистити пральну машину від накипу? Корисні поради

Як почистити пральну машину? Корисні поради 

Побутові прилади, особливо ті, що мають безпосередній контакт з водою, завжди потребують правильного та вчасного догляду для забезпечення довготривалого терміну роботи. 

Пральні машини не є виключенням. Очищення пральних машин від накипу – запорука якісного прання,  довговічності приладу та збереження якості ваших речей.

Далі у статті розберемо різні способи очищення пральних машин та розповімо вам про найефективніші методи очистки пральної машини від накипу.

Як почистити пральну машину?

Чому з‘являється накип у пральній машині та чи є він небезпечним?

Жорстка вода – головна причина появи накипу в приладі. В такій воді міститься велика кількість мінералів та солей які при нагріванні опадають як осад та утворюють тонку плівку на внутрішніх елементах пральної машини. Тому, чим вища температура води під час прання, тим більше солей та мінералів, що містилися у воді – перетворюються на накип, що слоями раз за разом опадають на елементи пральної машини. 

Найбільше накипу відкладається на нагрівному елементі пральної машини – ТЕНі, а також на зовнішній стінці барабану. Нашарування з відкладень заважають нормальному нагріванню води ТЕНом, тому що карбіди погано проводять тепло. З кожним разом вода під час прання нагрівається довше, відповідно використовується більше електроенергії та починає з‘являтися неприємний запах.

Як почистити пральну машину від накипу?

Чистити пральну машину рекомендується 1 раз на 3-6 місяців в залежності від приладу та умов його використання. 

Якщо у вас є тварини або ви часто перете вовняні речі то частоту очищення пральної машини рекомендується збільшити до 1 разу на 1-3 місяці.

Способи якими можна очищувати пральну машину від накипу:

 1. Лимонна кислота
 2. Оцет
 3. Оцет і сода
 4. Загальнодоступні засоби для очистки від накипу
 5. Професійні засоби очистки від накипу

Методи чищення від накипу: За і Проти 

 1. Лимонна кислота

Використання лимонної кислоти, як засобу для очистки від накипу, чи не найбільш популярний метод серед господинь. Це один з найпростіших, найшвидших та найдешевших способів для очищення.

Під час нагрівання лимонна кислота розчіплює не лише тонкий наліт, але й вапняковий камінь.

Для процедури чищення пральної машини від накипу лимонною кислотою необхідно засипати у відсік для порошку 25-35 грам лимонної кислоти. Дозування лимонної кислоти для очищення залежить від ступеню забрудненості приладу та його об‘єму. 

Після додавання лимонної кислоти то відсіку для прального засобу необхідно запустити найдовшу програму з можливих на найвищій температурі, зазвичай це програма Бавовна 90`.

2. Оцет

Щоб очистити пральну машинку від накипу, можна скористатися звичайним оцтом.

 • Підготуйте дві склянки столового 9% оцту.
 • Вилийте 1 склянку у відділення для порошку та другу склянку оцету прямо в барабан.
 • Запустіть максимально тривалий режим прання з високою температурою, зазвичай це Бавовна 90`.
 • Через 10 хвилин призупиніть прання (поставте на паузу прання)
 • Через 1 годину запустіть прання (зніміть з паузи)
 • По закіченню програми увімкніть додаткове полоскання.
 • Насухо витріть всі деталі м’якою ганчіркою.

3. Оцет і сода

Для очистки пральної машини від накипу за допомогою оцету і соди вам знадобиться:

 • 2 склянки столового 9% оцту
 • ¼ склянки води
 • ¼ склянки соди

Щоб спосіб спрацював необхідно змішати ¼ склянки соди з ¼ склянки води та вилити до ємності для прального засобу. Дві склянки оцту влити до барабану. Увімкнути найтривалішу програму на найвищу температуру, зазвичай це Бавовна 90`. Після закінчення програми варто витерти усі гумові елементи за допомогою мікрофібри та додатково помити лоток для пральних засобів.

Варто пам‘ятати, що використання оцту, соди та лимонної кислоти для очищення пральних машин не передбачено виробниками та може шкодити вашому приладу.

Лимонну кислоту, оцет та соду варто використовувати по прямому призначенню, а для очищення від накипу використовувати спеціалізовані засоби побутової хімії.

Ефективні засоби чищення пральних машин

Засіб для чищення від накипу Bosch Siemens – Дбайливо видаляє вапняні відкладення, забезпечує довготривалий термін служби пральної машини, зберігає усі деталі приладу та якість прання.

Об’єм: 250 г (для одного застосування).

Засіб для очистки пральних машин Bosch Siemens – Підходить для видалення залишків миючого засобу та запобігає появі неприємних запахів, що виникають при регулярному пранні на низьких температурах та допомагає боротися з появою накипу у пральних машинах.

В упаковці 200 г для одноразового застосування.

Рекомендовано до використання кожні 3-6 місяців.

author-avatar

About Михалюк Олег

Керівник магазину Bosch, Siemens у Львові Досвід робити у компанії - 12 років Провідний експерт у побутовій техніці Bosch, Siemens

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *