Наш блог

Що таке делікатне прання? – Коротко про головне.

Що таке делікатне прання? – Коротко про головне 

Більшість найкрасивіших і витончених матеріалів вимагають особливого догляду. Для даної мети існує особливий режим в пральній машині – делікатний. Далі ми розповімо про особливості роботи пральної машини під час режиму делікатного прання, чи існують спеціальні засоби та як встановити режим делікатного прання вручну, якщо його не запрограмовано.

Що таке режим делікатного прання та для чого він потрібен? 

Делікатне прання – це програма в пральних машинах, за допомогою якої можна дбайливо випрати тонкі та ніжні речі. Процес прання прання у такому режимі, схожий на ручне: великий об’єм води температурою 30-40 °C, повільні і плавні оберти барабану та мінімізований або повністю відсутній віджим. 

Аби одяг з деяких матеріалів зберіг первозданний вигляд і якість після прання, пральні машини оснащують програмою делікатного прання. Процес прання в цьому режимі перетворюється в дбайливу обробку і в значній мірі відрізняється від стандартного режиму прання.

Програма делікатного прання найчастіше має аналогічну назву – «делікатна» або «делікатне прання», а також може називатися «ручним пранням» або функцією «шерсть» або «шовк» на окремих пристроях. 

Зрозуміти, що виробам потрібен делікатний режим, допоможуть значки на ярличках або поверхневі знання особливостей різних матеріалів. Зазвичай дбайливе прання потрібне як синтетичним, так і натуральним матеріалам, наприклад:

  • Шовк.
  • Шерсть.
  • Мереживо.
  • Поліестр.
  • Мікрофібра.
  • Кашемір.
  • Гіпюр.
  • Батист.

Це лише короткий перелік матеріалів, які потребують делікатного прання. Також існують сучасні тканини, полотна яких складаються з декількох видів волокон, тому список речей, які потребують особливого догляду, стає дедалі більше. Крім цього, не забувайте, що дуже яскравий кольоровий одяг і вироби з нашивками, мереживами і вставками також вимагають делікатного догляду. Зауважимо! Орієнтуйтесь на ярличок на речах, якщо виріб потребує делікатного прання, це обов’язково має бути зазначено. Якщо ви знайшли незнайомий вам  значок, і не можете розшифрувати, спробуйте знайти його в інтернеті, там точно є потрібна інформація.

Який значок делікатного прання? 

Зазвичай делікатний режим на пральній машині прописується словами або позначається таким же символом, як і на одязі. У більш рідкісних випадках, на різних моделях пральних машин маркування режиму може відрізнятися. Щоб зрозуміти, який саме символ позначає делікатну обробку, варто вивчити інструкцію до приладу. 

Найпопулярніші з позначень режиму делікатного прання:

  1. Програма «Делікатне прання» позначається у вигляді пера, у ньому мінімальне віджимання і довший час прання.
  2. Програма «Ручне прання» позначається у вигляді значка ручного прання (руки над ємністю), позбавлене можливості віджиму.
  3. Для шерстяних речей – режим «Шерсть» – вказаний моток пряжі, барабан обертається з мінімальною швидкістю, є можливість обрати кількість обертів при віджимі.
  4. Програма «Шовк» – зображений метелик; 
  5. Позначка «30 °C» – її доволі часто можна зустріти, також вказує на делікатне прання; 

Засоби для делікатного прання 

Аби делікатне прання було дійсно ефективним, мало лише правильно обрати режим у пральній машині. Зокрема, важливу роль відіграють засоби для прання які ви використовуєте. Звичайні порошки краще уникати для тканин, які потребують особливого догляду. У складі прального засобу заборонена наявність хімічних, агресивних складників: хлор, фосфати, ензими і т.д. Експерти рекомендують здійснити вибір на користь рідких засобів для прання, таких як гелі, оскільки вони добре розчиняються у воді та повністю вимиваються з тканин. Слід зауважити, що  майже всі гелі в складі мають присутній ланолін – компонент, який забезпечує м’якість тканинам. На сьогоднішній день, дедалі більше виробників пральних засобів позначають «пір’їнкою» або вказують на етикетках, що засіб підходить для делікатного прання, тому будьте уважні при виборі засобу для прання ваших речей.

Пральні машини з функцією делікатного прання 

Серед багатьох пральних машин ми обрали п’ять найкращих моделей пральних машин Bosch та  Siemens.

  1. Пральна машина Bosch WAV28K90ME
  2. Пральна машина Bosch WAV28M80UA
  3. Пральна машина Siemens WM16XFH1OE
  4. Пральна машина Siemens WM16XDH1UA
  5. Пральна машина Siemens WH22A2W1BL

Встановлення дбайливого режиму вручну 

Якщо так склалося, що у вашій пральній машині немає програми «Делікатне прання» чи «Тонкі речі» або жодної з вище перекислених пропонуємо зберігати спокій, адже ми знаємо вихід.

Аби увімкнути режим делікатного прання вручну вам необхідно слідувати наступним крокам:

  1. Розділіть речі по кольорах (світлі до світлих, темні до темних, кольорове до кольорового)
  2. Оберіть вашу улюблену програму що триває максимум 90 хв.
  3. Поставте температуру води 20-30°С
  4. Помістіть речі у спеціальні сумки для прання.
  5. Відключіть функцію віджиму
  6. Використовуйте лише засоби для прання делікатних речей.

Вуаля, ви увімкнули режим дбайливого прання вручну!

Вимоги до делікатного прання 

Іще одним елементом ефективного прання делікатних речей, є правильна підготовка до прання: 

  • Розділіть речі на темні, білі та кольорові, кольорові можна розділити за відтінками; 
  • Кашемір, шовк та шерсть потрібно прати окремо від інакших речей; 
  • Переконайтеся, що вода м’ягка, якщо ж ні то додайте пом’якшувач для води.
  • Задля збереження кольору використовуйте спеціалізовані засоби, які відновлюють та зберігають насиченість кольору; 
  • Невеликі чи резі з мережива слід прати в спеціальній сумці; 
  • Не перевантажуйте барабан, завантажуйте половину чи навіть менше.
  • Виймайте та розвішуйте речі одразу після завершення циклу прання. 
author-avatar

About Михалюк Олег

Керівник магазину Bosch, Siemens у Львові Досвід робити у компанії - 12 років Провідний експерт у побутовій техніці Bosch, Siemens

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *