Поява пральної машини у нашому житті суттєво зменшила домашній клопіт та полегшила життя. Тепер не потрібно прати вручну та витрачати на це безліч часу. Проте прання потребує сушіння. Усі ми звикли вивішувати речі на мотузки на балконах, або ж на сушарки які займають багато місця у помешканні.
Наші бабусі та мами часто вивішували мокрі пелюшки у кухні над плитою, щоб вони сохли швидше, а у той час сушильна машина здавалася чимось фантастичним та недосяжним. На щастя, часи змінюються і сушильні машини починають дедалі частіше зустрічаються у наших помешканнях.
Що таке сушильна машина і чому її варто придбати в свою домівку розповімо детальніше у статті, а також які є типи сушильних машин, їх особливості та переваги.
Як працюють сушильні машини?
Схожість сушильних машин з пральними важко не помітити. Вони мають майже такий самий корпус, панель управління, люк та барабан. Люк сушильної машини може бути повністю пластиковим, а також скляним як у пральних машин. Барабан сушильних машин має великий обʼєм, для того щоб за один раз висушити достатню кількість білизни. Завантажити у сушильну машину можна до 8-10 кг одягу.
Сушильній машині не потрібно сильно розкручувати барабан в процесі сушіння, тому його швидкість рідко перевищує 100 обертів у хвилину. Принцип роботи сушильної машини схожий до пральної машини, тільки замість води білизна обробляється нагрітим повітрям. Волога яка випаровується відводиться різними способами в залежності від типу сушарки.
В сучасних сушильний мащинах є декілька програм сушіння в залежності від типу білизни яку необхіжно посушити та додаткові функції відповідно до потреб користувача по інтенсивності сушіння.
Нагадуємо, що сушити у сучасних сушильних машинах можна майже усі види тканин, головне звертати увагу на рекомендаціїї виробника щодо використання сушильної машини.
Типи сушки
Сушильні машини є двох типів:
- Барабанного типу. Нагадує традиційну пральну машину. Прилад можна вмонтувати під кухонною стільницею або встановити у ванній поруч з пральною машиною або на кріплення зверху на пральну машину.
- Сушильна шафа – візуально схожа на шифоньєр, але виготовлена з металу і пластика. В ній передбачені сітчасті полиці і гачки, на які можна повісити речі. Шафи для сушіння забезпечують ідеальне просушування одягу та взуття. Вони досить габаритні: висота 175 см, а ширина і глибина 60-65 см. Але висушити в такому шафі можна всього 3-4 кг білизни.
Барабанні машини діляться на три підвиди:
- вентиляційні функціонують за принципом нагріву вхідного повітряного потоку, насичуючи білизну, і відведенням назовні. Такий тип приладу потребує створення виходу відпрацьованого повітря в окрему шахту або на вулицю. Ці агрегати призначені для використання в професійних хімчистках і пральнях;
- конденсаційні діють за принципом випаровування: розігрітий сухий потік повітря спрямовується в барабан → огортає білизну → зволожується → переходить у теплообмінник → виділяється конденсат → йде в каналізаційний стік;
- конденсаційні з тепловим насосом як холодильники з No Frost. Тепле повітря постійно циркулює і підсушує вологий одяг.
Найпопулярнішими сушильними машинами є сушарки конденсаційного типу.
Конденсаційна сушильна машина коштує трохи дорожче, ніж вентиляційна, зате споживає менше електроенергії. Нагріте Теном вологе повітря охолоджується в теплообміннику, а не виводиться назовні. Утворений конденсат потрапляє в спеціальний контейнер, з якого потім просто виливається. Іноді такі сушильні машини підключають безпосередньо до каналізації, щоб не прибирати воду вручну.
Перевагою сушарок конденсаційного типу є те, що їх можна встановити будь де, не прив’язуючись до системи вентиляції або каналізації, головна умова – приміщення у якому встановлюється сушильна машина має бути сухим та теплим.
Практично всі моделі оснащені спеціальними фільтрами для волокон і ворсинок, ця деталь очищає повітря, покращуючи його циркуляцію всередині апарату. Фільтр бажано очищати після кожного циклу роботи сушарки. Це подовжує ресурс мотора і покращує якість роботи техніки. Також наявність у сушильній машині таких фільтрів зменшує кількість пилу у вашому помешканні.
Місткість та потужність споживання
Місткість сушильної машини залежить від її габаритів і обсягу барабана. Якщо ви купуєте сушарку на додаток до пральної машини, подбайте про те, щоб знайти місце для її установки, через те, що розміри обох апаратів зазвичай збігаються. Глибина сушильної машини – 60-65 см, ширина – близько 60 см, а висота – 85 см. Найоптимальнішим вибором буде сушильна машина з обʼємом завантаження 7-9 кг. Важливо щоб при загрузці сушильної машини у ній залишалося трохи вільного простору для розгладження та якісного сушіння вашої білизни.
На нагрівання повітря – електроенергії витрачається більше, ніж на нагрів води, тому перші сушарки були дуже енергозатратиними. На даний час, майже всі виробки випускають сушарки з класом енергоефективності «А». Вони коштують дорожче, за сушильні машини з маркуванням «В» або «С», але швидко окупають витрачені на них гроші за рахунок зменшення споживання електроенергії. При покупці варто враховувати також споживану потужність техніки. Врахуйте, що на ринку існують моделі з потужністю до 4 кВт. Проте оптимальним варіантом вважаються сушильні машини потужністю 2 кВт.
Як правильно встановлювати сушильні машини?
Встановлення сушильної машини залежить від принципу її роботи. Вентиляційні моделі необхідно ставити недалеко від витяжки, а конденсаційні можна встановити в будь-якому місці.
Найбільш популярним є спосіб встановлення в колону. Для встановлення приладів в колону необхідно придбати спеціальні кріплення. Встановлення сушильної машини над пральною без кріплень категорично заборонена. Під час роботи прилад може зісковзнути.
Монтаж в колону здійснюється досить просто. Кріплення встановлюються на корпусі пральної машини. Потім у кріплення встановлюється сушильна машина, ніжки викручуються, і апарат встановлюється за рівнем. Важливий момент – пральна машина має бути однакової ширини та глибини з сушильною машиною аби забезпечити стійкість та стабільність конструкції.
Також сушильні машини можна встановлювати поруч з пральною машиною, якщо дозволяє місце, кріплень таке встановлення не потребує.
Переваги сушильних машин Bosch Siemens
Сушильні машини з тепловим насосом Bosch Siemens у класах енергоефективності «А+» та «А++». Бічні стінки приладів мають спеціальну структуру AntiVibration для зменшення вібрації та забезпечення більшої стійкості машини під час роботи. Система електронного контролю вологості білизни AutoDry та багатопотокова система сушіння Sensitive Drying System гарантують бережне і рівномірне сушіння. Залежно від моделі сушильного автомата: програма “Протиалергійна”, технологія самоочищення машини для сушіння білизни.
Сушильні машини AutoClean з інноваційною технологією очищення від пуху. Пух і ворс автоматично потрапляють у контейнер, який потрібно чистити після 20 циклів сушіння. AutoClean — перша сушильна машина з тепловим насосом і з самоочисним конденсатором, без фільтра від пуху на дверцятах, тож вам не доведеться нічого робити після кожного циклу сушіння — вона все зробить сама.
Технологія «Праска-асист» робить прасування легшим. Вона генерує натуральну пару, що нагріває та розгладжує білизну. Додаткова обробка парою зменшує кількість складок на одязі та навіть усуває їх взагалі.